Ātrais kredīts mājokļa labiekārtošanai

Mājokļa labiekārtošana prasa visdažādākā apjoma līdzekļus, kas var būt nepieciešami, lai iegādātos, piemēram, krēslu vai izvērstu remontu un pamatīgu dzīvesvietas pārbūvi. Ja esat nolēmuši ieguldīt naudu savas vides uzlabošanā, ātrākais veids, kā uzsākt iecerēto, ja uzreiz nav pieejama visa summa no personīgajiem ienākumiem, ir kredīts.

Mājokļa labiekārtošanai vajadzīgās summas var sniegties no dažiem desmitiem līdz pāris tūkstošiem eiro. Atkarībā no tā, kādas ir Jūsu ikmēneša aizņēmuma atmaksas iespējas, Jūs izvēlēsieties vai nu bankas aizņēmumu, vai nebanku jeb alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēja kredītu.

Bankā parasti saņemsiet piedāvājumu formēt aizdevumu uz vairākiem mēnešiem. Tā atmaksāšanai būs nepieciešams Jūsu ienākumu oficiāls apstiprinājums (izziņa no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras) un ikmēneša izdevumu aprēķins. Tas nepieciešams, lai bankas darbiniekam būtu iespējams aptuveni lēst Jūsu kredīta termiņu. Pirmo soli varat spert Jūs pats, izvēloties kredīta kalkulatoru bankas vietnē internetā, kas Jums palīdzēs aprēķināt, cik ilgs kredīta atmaksas termiņš Jūs sagaida.

Šāds scenārijs paredzams arī, ja vēlaties kļūt par nebanku jeb ātro kredītu aizdevēju klientu. Tomēr ātro kredītu noformēšanas gadījumā Jums daudz stingrāk nāksies izvēlēties, vai atmaksāsiet kredītu reizi mēnesī vairākus mēnešus pēc kārtas vai arī ņemsiet aizdevumu no vienas līdz 30 dienām ar vienreizēju atmaksas datumu. Tas tādēļ, ka dažādie kredītu iestāžu piedāvājumi pārsvarā tomēr ir tendēti izsniegt summas uz īsu laika sprīdi, kas gan nebūs visizdevīgākais variants mājokļa labiekārtošanai. Kaut gan – kā jau teikts – kredīta apjoms šāda mērķa sasniegšanai var būt arī pavisam neliels, un tādā gadījumā izvēle var apstāties pie pirmā kredīta laika periodam viens mēnesis. Kādēļ šāds piedāvājums izdevīgs tikai nelielām summām? Protams, viss ir atkarīgs no Jūsu ikmēneša ienākumiem. Ja Jūsu alga pārsniedz mēneša kredīta atmaksas summu vairākas reizes, problēmu nebūs uzreiz jau nākamajā mēnesī atdot visu aizņēmuma apjomu. Taču, ja aizņēmums sastāda pusi no algas (tā taču var būt – mums ātrāk gribas aizņemties un atdot, turklāt ar labiem nosacījumiem, ko paredz tieši pirmā aizņemšanās līdz 30 dienām), problēmas ar kredīta atmaksu nomāks prieku par mājokļa atsvaidzinošo izskatu.

Šis nav vienīgais vērā ņemamais faktors ātro kredītu izmantošanai mājokļa labiekārtošanas nolūkos. Tiesību aizsardzības centrs ir izstrādājis padomu komplektu ātro kredītu noformēšanai. Tas brīdina gan no neapdomīgiem aizņēmumiem, kad virsroku gūst impulsīvu pirkumu un vēlmju idejas, gan ilgtermiņa finanšu problēmu gadījumiem, kam ātrie kredīti to dārgo izmaksu dēļ nav piemēroti.

Visefektīvāk jebkuru, arī mājvietas iekārtošanas labad ņemto, kredītu vispirms rūpīgi apsvērt, salīdzinājumam izmantojot dažādus aizdevējus, summas, kredītu procentus, termiņus, iespējamās soda sankcijas u. tmldz.. Izšķirošais lēmums būs atkarīgs no mēnesī pieejamajiem personīgajiem līdzekļiem aizņēmuma atmaksai un kopējām kredīta izmaksām.