Labāk dzīvokli īrēt vai pirkt kredītā?

Savā ziņā, ja jums ir iespēja aizņemties hipotekāro kredītu, tad tur nevajadzētu būt lielām pārdomām, jo tā vai citādi, bet maksājumi ir jāveic jebkurā gadījumā. Atšķirība ir tur, mēs maksājam par savu dzīvokli vai maksājam par iespēju dzīvot kāda cita dzīvoklī. Mēs maksājam par savu nākotni, stabilitāti un drošību vai maksājam citam, lai tas savukārt var iegūt šīs lietas. Savā ziņā šis jautājums ir ļoti vienkāršs. Labāk ir ņemt kredītu un nopirkt dzīvokli, nekā īrēt.

Tomēr kredīts ir kredīts un ar to vienmēr nāk savi riski. Hipotekārais kredīts būs pietiekoši apjomīgs, lai tā riski būtu gana lieli. Ja mums radīsies problēmas ar maksājumu veikšanu, varam zaudēt savu, kāroto, īpašumu. Situācija var būt tāda pati kā īrējot, ka zaudēsim dzīves vietu, bet klāt nāk arī citas sekas. Ja esam kļuvuši par parādniekiem, tas mums vēl ilgu laiku sekos.

Kredīta ņemšanai ir jārēķinās arī ar pirmo iemaksu. Banka jums nedos visu nepieciešamo summu. Jūs saņemsiet daļu, bet pārējais jums būs jāsagādā pašiem. Šis arī ir viens no galvenajiem iemesliem kas traucē šo kredītu paņemt. Daudziem nav iespējams sagatavot pietiekošus naudas līdzekļus, lai veiktu šo pirmo iemaksu. Tomēr izveidot iekrājumus šādām mērķim būtu gana viegli. Protams, ne tajā ziņā ka būs viegli atrast papildus naudu, bet tajā ziņā ka šis ir gana svarīgs un liels mērķis, lai jums rastos papildus vēlme un motivācija iekrāt.

Savs dzīvoklis Rīgā vai citviet Latvijā vienmēr būs savs. To varat atstāt mantojumā saviem bērniem, ar to varat rīkoties pēc saviem ieskatiem, jo Rīgā cenas vienmēr ir bijušas pietiekamas, lai nopelnītu vai vieglāk izdzīvotu. Ar īrētu dzīvokli Rīgā vai citur, jums vienmēr ir jārēķinās ar kādu citu. Ja jums ir iespējas iegādāties savu dzīvokli, kādā no Rīgas mikrorajoniem, tas noteikti būtu izdevīgāk.