Plastmasas logi

Jebkurš no mums būs dzirdējis par plastmasas logiem, bet vai visi zina kas te tādi ir? Nu tad iepazīstināsim jūs ar to kas ir plastmasas logi un kāpēc tie ir tik ekonomiski .

Plastmasas logi, kas zināmi arī kā stikla pakešu logi vai pakešu logi, pēdējos gados atrodami gandrīz jebkurā Rīgas ēkā, Iemesls tam ir pa visam vienkāršs un loģisks – naudas ekonomija par siltumu Rīgas namos, jo plastmasas logi neļaus siltumam izplūst no telpas, kā arī neļaus ieplūst aukstumam. Plastmasas logu unikalitāte slēpjas  to uzbūvē. Tie tiek veidoti nevis kā klasiskie logi ar vienu stikla kārtu, bet divām starp kuram ir 2-3 mm starpa, kuru nereti piepilda ar gāzi. Tādēļ arī ziemā šie logi neaizsalst, kā tas mēdz no tikt ar parastajiem koka logiem .

Kādēļ Plastmasas logi ir tik efektīvi un ekonomiski?

Pati svarīgākā lieta ir plastikāta logu kalpošanas ilgums, to kalpošanas ilgums spēj sasniegt 40 gadus, tas vien jau liecina ka pakešu logi ir ilgtermiņa ieguldījums jūsu RVP mājoklī. Jo jums nebūs jāuztraucas ievērojamu laika posmu par logu maiņu jūsu mājoklim. Otra lieta kas norāda uz efektivitāti ir stikla pakete. Kā jau iepriekš minēju plastmasas logi tiek veidoti no stikla paketes kas sastāv no diviem vai vairākiem stikliem, kas atdalīti ar distances rāmi. Šī sprauga starp stikliem parasti ir pildīta ar inertu gāzi.

Stikla paketi var veidot gan no parasta stikla gan no speciāla, t.s. selektīvā, kas samazina siltuma zudumu. Stikla pakete kas veidota no diviem stikliem jeb tā sauktā divkāršā stikla pakete samazina trokšņa līmeni aptuveni par 30 decibeliem, un tā ir piemērota, ja dzīvojat „guļamrajonos” vai attālināti no pilsētas maģistrālajām ielām. Ja nepieciešams lielāks trokšņa izolācijas līmenis, ieteicams izvēlēties trīskāršu stikla paketi, kā arī ieteicams sadalīt plastikāta logu vairākās sīkās vienībās, līdz ar to arī samazināsies trokšņu līmenis. Šī unikālā stikla pakete arī ir plastmasas logu efektivitātes atslēga, protams arī tas kā ir apstrādāta logu aile kurā ir ievietos šis plastmasas logs. Ja aile būs apstrādāta pavirši un tajā būs spraugas, jūsu telpā var ieplūst aukstums.

Tāpēc, ja vēlies ieekonomēt naudu, ko tērē par sava mājokļa siltuma nodrošināšanu sāc to ar veco logu nomaiņu pret jauniem, plastmasas logiem. Pēc tam vari ķerties klāt arī pašas mājas siltināšanai, bet par to jau ir cits stāsts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *