Rīgas mikrorajons – Purvciems

Rīgas ārējie mikrorajoni, lai arī mazāk pievilcīgi no arhitektūras dizaina viedokļa kā vēsturiskie pilsētas apgabali (kaut gan mēs, protams, varam runāt arī par gaumes atšķirībām), sniedz to iedzīvotājiem plašuma un vērienīguma sajūtu. Pat caur vismazākā dzīvoklīša logu raugoties, Purvciema ēkas neaizšķērso skatienam sauli un mākoņus debesīs, kā tas ir, piemēram, debesskrāpju ieskautajā Ņujorkas centrā. Zaļā zona ir vai ikviena mājokļa tuvumā, kas nozīmē iespēju satikties arī ārpus četrām sienām tiem, kuri savu mājvietu neuzskata tikai par vietu, kur atgriezties pārnakšņot, proti, pensionāriem, kuri savas dienas vada šajā rajonā, personām ar kustību traucējumiem un bērniem, kuri neapmeklē dārziņu.

Ir darīts viss, lai šo rajonu piemērotu modernajām pilsētnieka prasībām. Rokas stiepiena attālumā ir iepirkšanās vietas – gan pārtikas veikali, gan apģērbu un mēbeļu saloni, tirdzniecības centri un mazi veikaliņi. Tāpat mēs šeit uzdursimies nelielām frizētavām. Purvciemā durvis vērušas arī veselības aprūpes iestādes, bet transporta pieturvietas izveidojušās par nelieliem sabiedriskiem akcentiem, kur pulcējas ceļā esošie.

Skolas un bērnudārzi pieejami arī Purvciemā, taču tiem, kas par savu darbavietu izraudzījušies citu Rīgas rajonu, bet mācību iestādi apmeklē, piemēram, centrā, veiksmīgi pārnakšņot savā dzīvesvietā ļauj klusā apbūve un gandrīz nemanāmais satiksmes troksnis uz dažām galvenajām rajona maģistrālēm.

Izvēloties braukt uz darbu ar automašīnu, ja pie darbavietas pieejama autostāvvieta, purvciemiešiem problēmas nesagādā arī stāvvietas pie mājām. Lai arī jaunāko marku automobiļiem reizēm pirkuma nosacījos ir minēts apsargāts stāvlaukums, arī to šejienes iedzīvotāji var viegli atrast. Tā kā rajons ir caurstaigājams, un tas neprasa stundām ilgus pārgājienus, var sacīt, ka viss atrodas tepat – arī autostāvvieta. Līdz ar to tiek veicinātas arī sportiskās un fiziskās aktivitātes dzīves stilā.

Kustību ierobežojums vai citi apsvērumi, kas liedz atrasties ārpus Purvciema dzīvokļa, nav šķērslis būt kopsolī ar laiku. Ja pieejamas interneta un kabeļu tīkla izmantošanu izmaksas, tīkla labā infrastruktūra un nepieciešamā tehnika, mājās var ierīkot gan mobilo biroju, gan nelielu kinozāli.